S P O R T


VIII MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE SZTAFETY CHŁOPCÓW

24 kwietnia na Błoniach krakowskich odbyły się sztafetowe biegi przełajowe dla wszystkich szkolnych grup wiekowych. W gimnazjadzie młodzieży powiat tarnowski - ziemski reprezentowali między innymi chłopcy z gimnazjum w Pleśnej. Zawody te były poprzedzone mistrzostwami powiatowymi, które odbyły się 21 kwietnia w Tarnowie na osiedlu Legionów. Zajmując tam drugie miejsce uzyskali prawo startu w finałach wojewódzkich.

Małopolski Szkolny Związek Sportowy, który był organizatorem zawodów wojewódzkich zaplanował bieg dla grupy gimnazjalnej chłopców na godz: 12:30. Po przyjeździe na Błonia krakowskie, zgłoszeniu drużyny chłopcy przystąpili do intensywnej rozgrzewki. Celem naszej drużyny była próba uzyskania miejsca w okolicach pierwszej dziesiątki. Po trzech zmianach Arkadiusz Sorys wyprowadził naszą sztafetę na drugie miejsce. Chłopcy właśnie wtedy uwierzyli w możliwość uzyskania dobrego wyniku. Bieg 10x1000m wymaga od drużyny pełnego zaangażowania wszystkich startujących. Start wyrównanego zespołu pozwala osiągnąć dobry wynik. W połowie dystansu miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych sztafet było nadal bardzo realne. Kończący sztafetę Szymon Stefański bardzo wyczerpany przekroczył linię mety na ósmym miejscu. Jest to największy sukces naszej sztafety na szczeblu województwa małopolskiego. W rywalizacji brało udział 26 zespołów.

W zawodach powiatowych i wojewódzkich biegali: Dominik Walkowicz, Arkadiusz Sorys, Marcin Rzońca, Kamil Kamykowski, Tomasz Żyra, Tomasz Patyk, Kamil Chrzanowski, Szymon Stefański, Marcin Sowa, Patryk Budzik, Patryk Szwedo, Rafał Okaz, Daniel Gacek, Dariusz Michalik.


 

 
Copyright © 2007 Gmina Pleśna