S P O R T


OBÓZ NA SŁOWACJI

Od 17 do 23 stycznia uczniowie z naszej Gminy uczestniczyli w narciarskim obozie rekreacyjno - sportowym w Dolnym Kubinie na Słowacji. Organizatorem wyjazdu było Gimnazjum w Pleśnej i ZSP w Rzuchowej. Przy współpracy z Przedsiębiorstwem Turystycznym "ZYNDRAM" z Nowego Sącza udało się przygotować wszystkie formalności, by zapewnić uczestnikom odpowiednie warunki pobytu.

Głównym celem obozu było doskonalenie umiejętności jazdy na nartach, zachowanie zasad bezpieczeństwa jazdy na stoku, jak również integracja grupy i autentyczny wypoczynek od codziennych obowiązków szkolnych.

Nasi uczniowie wspólnie z grupą tarnowsko-krakowską zostali zakwaterowani w Internacie Zespołu Szkół Licealnych w Dolnym Kubinie położonym nad rzeką Orawą. Zajęcia narciarskie odbywały się na stoku "Racibor" oddalonym od miejsca zakwaterowania o 5 km i o długości 1050 m. W czasie trwania obozu uczestnicy korzystali również z hali sportowej znajdującej się na terenie Ośrodka. W trzecim dniu pobytu odbył się mecz piłki halowej pomiędzy naszymi uczniami i reprezentacją uczestników z Krakowa. Po ciekawym spotkaniu zwyciężyliśmy 11:7. W wolnych chwilach korzystano z możliwości gry w tenisa stołowego.

Wielką atrakcją dla wszystkich uczestników był wyjazd na baseny termalne do oddalonej o 50 km Orawicy. Przy 10 stopniowym mrozie niezapomniane wrażenia w czasie kąpieli w gorących basenach na świeżym powietrzu pozostaną długo w naszej pamięci. Był to świetny wypoczynek po codziennym wysiłku na stoku, jak również hartowanie własnego organizmu.

Oprócz dowolnej jazdy na nartach odbywały się zajęcia w grupach. Polegały one na przypomnieniu podstawowych ćwiczeń związanych z nauką jazdy i odpowiednim zachowaniu się na stoku zgodnie z "Kodeksem Narciarskim". Podsumowaniem były zawody zorganizowane dla pięciu kategorii. Nasi uczniowie wygrywając trzy kategorie i zdobywając 7 medali wypadli bardzo dobrze. Wśród naszych uczestników było trzech snowboardzistów. Zdominowali swoją kategorię zajmując 1,2 i 4 miejsce.

W ostatni wieczór naszego pobytu odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasy.

Dzięki pomocy finansowej Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i anonimowego sponsora, która została przeznaczona na przejazd , jak również pomocy Rady Rodziców obydwu szkół koszty pobytu można było ograniczyć do niezbędnego minimum.

Dla opiekunów Krzysztofa Sorysa, Piotra Szymańskiego i Stanisława Falińskiego najlepszym i najbardziej przyjemnym podsumowaniem całego obozu było jednoznaczne stwierdzenie uczestników o swoim zadowoleniu i chęci brania udziału w takiej formie wypoczynku w przyszłości.


 

 
Copyright © 2007 Gmina Pleśna