S P O R T


LUBINKA - MISTRZOSTWA W NARCIARSTWIE

23 lutego na stoku narciarskim w Lubince odbyły się Mistrzostwa w Narciarstwie Zjazdowym o Puchar Wójta Gminy Pleśna w kategorii Szkół Podstawowych i Gimnazjum. Organizatorem tych zawodów podobnie jak w latach ubiegłych było Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy i Gimnazjum w Pleśnej, natomiast współorganizatorem Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem imprezy jest rozwijanie i popularyzacja sportów zimowych w naszym regionie. Była to siódma edycja tych zawodów w których startowało 65 zawodników z 7 szkół naszej Gminy. Startowano w pięciu kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy z wielkim zapałem przystąpili do wspólnej rywalizacji. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała w oczekiwaniu na dekorację zwycięzców. Organizacją i przygotowaniem całej oprawy zawodów kierował Krzysztof Sorys.

W sprawnym ich przeprowadzeniu pomagali: Stanisław Faliński, Łukasz Jurek, Paweł Ścieżka, Marta Golec i Piotr Szymański. Organizator dziękuje rodzicom obecnym na zawodach, którzy również przyczynili się do sprawnego ich przeprowadzenia. P. Janusz Golec, P. Bogdan Wróbel, P. Artur Sajdak, P. Bogdan Baszczowski i P. Wojciech Szymański podobnie jak w latach poprzednich byli bardzo pomocni w przygotowaniu i zabezpieczeniu trasy zjazdowej oraz jej demontażu po zakończeniu zawodów.

VII Mistrzostwom Gminy w narciarstwie zjazdowym patronował Wójt Gminy Pleśna Pan Wiesław Zimowski. Dzięki podjętym staraniom organizator mógł zapewnić dla dzieci darmowy przejazd do Lubinki, wspaniałe nagrody, herbatę i ciepły posiłek.

Nagrody wręczali Pan Wójt Wiesław Zimowski, oraz Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna Pan Janusz Jarząb. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w mistrzostwach: zawodnikom, opiekunom, rodzicom i zapraszamy na kolejną edycję w roku przyszłym.

Klasyfikacja końcowa

 

 
Copyright © 2007 - 2010 Gmina Pleśna