A K T U A L N O Ś C I


III TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

W czwartek 28 maja na hali przy Gimnazjum w Pleśnej odbył się III Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Pleśna. Organizatorem turnieju było Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna - sponsor Pucharów, medali i dyplomów, oraz Gimnazjum w Pleśnej. W zawodach uczestniczyli zawodnicy reprezentujący Gimnazjum w Radomyślu Wielkim, Woli Rzędzińskiej, Rzuchowej i Pleśnej. Zawody rozgrywane były systemem "każdy z każdym" 2x10min. Sędziował podobnie jak w roku ubiegłym pan Władysław Łabno.

  1. Rzuchowa - Pleśna 6:7
  2. Radomyśl - Wola Rz. 9:7
  3. Pleśna - Wola Rz. 12:16
  4. Rzuchowa - Radomyśl 6:12
  5. Radomyśl - Pleśna 10:9
  6. Rzuchowa - Wola Rz. 8:10
Tabela końcowa:
  1. Gimnazjum Radomyśl Wielki
  2. Gimnazjum Wola Rzędzińska
  3. Gimnazjum Pleśna
  4. Gimnazjum Rzuchowa

Po bardzo zaciętej rywalizacji zwycięzcami okazali się podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie z Radomyśla Wielkiego. Gospodarze turnieju o mały włos byli od sprawienia niespodzianki przegrywając tylko ze zwycięzcami turnieju jedną bramką. W roku ubiegłym przegrali dwoma bramkami. Miejsca reprezentantów naszej Gminy wcale nie świadczą o słabej grze naszych drużyn, ale o bardzo wysokich umiejętnościach zaproszonych gości. Celem tego turnieju jest doskonalenie umiejętności w bezpośredniej rywalizacji z wyżej notowanymi zespołami, jak również podsumowanie minionego sezonu. Radomyśl Wielki - wicemistrz województwa podkarpackiego, Wola Rzędzińska - wicemistrz powiatowy .

Na zakończeniu turnieju obecny był pan Wójt Władysław Węgiel, który wręczał puchary, medale i dyplomy dla wszystkich drużyn.

Również z każdej drużyny najlepsi zawodnicy otrzymali koszulki i dyplomy:


Radomyśl Wielki - Bartłomiej Babiarz
Wola Rzędzińska - Mateusz Majcher
Rzuchowa - Grzegorz Serwiński
Pleśna - Kamil Nowak

Królem strzelców został strzelając 10 bramek Bartłomiej Giza z Radomyśla. Całym przebiegiem zawodów kierowali nauczyciele wychowania fizycznego Krzysztof Sorys, Łukasz Stach, Nina Strzesak. Na zakończenie pan Wójt podziękował opiekunom, zawodnikom i organizatorom za udział i przeprowadzenie zawodów i zaprosił wszystkich na kolejną edycję w roku przyszłym.


 

 
Copyright © 2008 Gmina Pleśna