S P O R T


BIEG ZWYCIĘZCÓW 2010

Rekordowa liczba uczestników brała udział w tegorocznych zmaganiach dzieci i młodzieży w biegach przełajowych w pobliżu Cmentarza Legionistów na Łowczówku.

Z okazji zbliżających się uroczystości 92 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, jak również szóstej rocznicy nadania Gimnazjum w Pleśnej imienia "Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem" odbyła się VI edycja tej imprezy. W sześciu kategoriach startowało 152 zawodników i zawodniczek ze Szkól Podstawowych i Gimnazjum naszej Gminy jak również dzieci i młodzież z Tuchowa. W czasie oficjalnego otwarcia zawodów delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze przy kaplicy cmentarnej. Dla podkreślenia rangi i miejsca zawodów w czasie ich trwania na maszcie powiewała biało czerwona flaga.

Organizatorem biegów było Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna i Gimnazjum w Pleśnej. Przygotowaniem trasy i sędziowaniem kierowali nauczyciele wychowania fizycznego : Krzysztof Sorys, Stanisław Faliński, Barbara Piwowarczyk, Marta Dychtoń i Paweł Ścieżka. Podobnie jak w latach ubiegłych współorganizatorem tej imprezy była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pleśnej.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczał Pan Wójt Wiesław Zimowski , Dyrektor Centrum Kultury Pan Janusz Jarząb oraz Dyrektor Gimnazjum Pan Mieczysław Gąciarz. Po zawodach sportowych uczestnicy mogli zagrzać się bigosem i ciepłą herbatą.

Organizator bardzo dziękuje Paniom przygotowującym herbatę i ciepły posiłek oraz Pani pielęgniarce Halinie Pater, która czuwała nad zdrowiem startujących.

Zapraszając na kolejną VII edycję tych zawodów w przyszłym roku chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim startującym zawodnikom i ich opiekunom.


Klasyfikacja końcowa

 

 
Copyright © 2007 - 2010 Gmina Pleśna