S P O R T


ZAWODY NARCIARSKIE W KRYNICY

Ośrodek narciarski Azoty w Krynicy był miejscem zmagań młodych narciarzy naszej Gminy. 23 lutego zostały tam przeprowadzone VIII Mistrzostwa Gminy Pleśna w narciarstwie zjazdowym o "Puchar Wójta". Honorowym Patronatem tej imprezy był Pan Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego.

Organizatorem zawodów było Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna i Gimnazjum w Pleśnej, natomiast współorganizatorem Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Cel imprezy to rozwijanie i popularyzacja sportów zimowych w naszym regionie. Startowano w pięciu kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy mimo mroźnej pogody z wielkim zapałem przystąpili do wspólnej rywalizacji.

Organizacją i przygotowaniem całej oprawy zawodów kierował komitet organizacyjny zawodów w składzie Krzysztof Sorys, Janusz Jarząb i Mieczysław Gąciarz.

W przygotowaniu trasy i sprawnym przeprowadzeniu zawodów pomagali: Barbara Piwowarczyk, Piotr Szymański, Stanisław Faliński, Paweł Ścieżka, Jan Wójtowicz, Andrzej Piszczek, Sebastian Smoleń i Rafał Biały.

Witając wszystkich zawodników i przybyłych gości zawody otworzył dyrektor Centrum Kultury Pan Janusz Jarząb . Następnie głos zabrał Wójt Gminy Pleśna Pan Stanisław Burnat, który dziękował za przygotowanie i organizację tej imprezy i obiecał pomoc w przeprowadzeniu kolejnych edycji. W imieniu Pana Marszałka głos zabrał Pan Stanisław Sorys - członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Podkreślił potrzebę organizacji tego typu przedsięwzięć. Wspomniał również o historii tych zawodów, które rozpoczęły się w 2003 roku. Należy wspomnieć, iż jednym z propagatorów tej imprezy był właśnie Pan Stanisław Sorys, piastujący wtedy stanowisko Wójta Gminy Pleśna. Następnie przewodniczący komisji sędziowskiej przypomniał o regulaminie zawodów i życzył wszystkim zwycięstwa i sportowej rywalizacji zgodnie z zasadami fair-play.

Każdy uczestnik po zakończeniu zawodów mógł skorzystać z ciepłego posiłku i herbaty w chacie przy stoku i odpocząć przed jazdą dowolną pod nadzorem opiekunów.

Dekorację zwycięzców rozpoczęto od najmłodszej kategorii. Nagrody wręczali Pan Stanisław Sorys, Pan Stanisław Burnat, Pan Janusz Jarząb i Pan Mieczysław Gąciarz. Pierwsza szóstka w każdej kategorii otrzymała dyplomy, nagrody rzeczowe, medale, puchary. Puchary dla zwycięzców zostały ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Krakowie. Wszyscy startujący w zawodach otrzymali z rąk Pana Stanisława Sorysa od Marszałka Marka Sowy upominek z życzeniami dalszych sukcesów, rozwijania swoich zainteresowań i ciągłej popularyzacji narciarstwa.

Dziękujemy wszystkim biorącym udział w mistrzostwach: zawodnikom, opiekunom, rodzicom i zapraszamy na kolejną IX edycję w roku przyszłym


Klasyfikacja końcowa

 

 
Copyright © 2007 - 2010 Gmina Pleśna