A K T U A L N O Ś C I


NAJMŁODSI WYSTAWIALI SWOJE PRZEDSTAWIENIA

W niedzielne popołudnie, 8 maja 2011r. na sali Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna odbył się przegląd przedstawień poświęconych wiośnie. Organizatorem Konkursu Teatralnego "Wiosna ach to ty" był także jego gospodarz. Impreza powstała z myślą, by dzieci szkolne i przedszkolne rozwijały umiejętności wypowiedzi przez formy artystyczne, jak również kształtowały swoją aktywność twórczą niezbędną do świadomego uczestnictwa w kulturze.

Konkurs przeprowadzony został w 3 kategoriach: pierwsi na scenie zaprezentowali się najmłodsi aktorzy - dzieci w wieku przedszkolnym. Po dwóch wystąpieniach nadeszła pora na dzieci z klas I - III szkół podstawowych. Konkurs kończyły przedstawienia w wykonaniu najstarszych występujących - dzieci z klas IV - VI.

Łącznie licznie zgromadzeni widzowie - dzieci, rodzice, nauczyciele, pozostali mieszkańcy - obejrzeli 9 występów z 6 placówek z terenu gminy Pleśna. Zielone żaby, zające, bociany, kwiaty, kaczki, postaci symbolizujące wiosnę, zimę, słońce, i inne wielobarwne, różnorakie symbole nadejścia wiosny - wszystko to zaprezentowali nam goszczący u nas na pleśnieńskiej scenie młodziutcy aktorzy.

Komisja artystyczna w składzie: Teresa Cybulska - przewodniczący, Jolanta Kuczera - Stankowska i Waldemar Drabicki, zaznaczyła, iż poziom występów był wysoki i wyrównany, stąd trudno było od razu wyłonić zwycięzców poszczególnych kategorii. Jednakże, jako że jest to konkurs, trzeba było porównać wszystkie występy i dokonać rzetelnej oceny.

W kategorii przedszkole komisja postanowiła przyznać ex aequo pierwsze miejsca dla dzieci z Przedszkola Publicznego w Pleśnej oraz z Oddziału Przedszkolnego w Lichwinie.

W przypadku dzieci z klas I - III komisji najbardziej przypadł do gustu występ ze Szkoły Podstawowej w Lichwinie, drugie miejsce przypadło dla szkoły w Pleśnej. Mali artyści ze Szkoły Podstawowej w Świebodzinie zajęli 3 miejsce, a janowiccy, początkujący aktorzy czwarte. W najstarszej kategorii wiekowej przedstawienia wystawiły trzy placówki, zatem nikt nie znalazł się poza podium. Najlepsze okazały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rychwałdzie ze sztuką "Przybywaj piękna wiosno". Drugie miejsce przypadło dzieciom z Lichwina, trzecie uczniom z Rzuchowej.

Na laureatów Konkursu czekały pamiątkowe dyplomy oraz czeki ufundowane przez organizatora, które wręczali Ryszard Stankowski - Przewodniczący Rady Gminy Pleśna oraz Janusz Jarząb - Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna. Podczas Konkursu nagrodzono również zwycięzców konkursu fotograficznego "Pory roku w obiektywie" oraz konkursu plastycznego na najładniejszą kartkę wielkanocną. Gratulujemy młodym aktorom, ich opiekunom i reżyserom. Wkład dorosłych w kształtowanie u dzieci pozytywnych postaw przez sztukę jest nieoceniony, tak jak bezcenna jest aktywność artystyczna najmłodszych.

 

 


                                                              Copyright © 2007-2011 Gmina Pleśna