A K T U A L N O Ś C IPÓŁMETEK KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "PORY ROKU W OBIEKTYWIE"

Za nami już dwie odsłony konkursu dla pasjonatów fotografii w Gminie Pleśna. "Pory roku w obiektywie" doczekał się już prac obrazujących malownicze jesienne i zimowe krajobrazy. Konkurs stawia sobie za cel doskonalenie fotograficznej wizualizacji, jak i rozwijanie umiejętności dostrzegania walorów przyrodniczych najbliższego otoczenia, zwłaszcza miejsc niezwykle urokliwych w naszej gminie. W obu cyklach konkursu wzięło udział 9 fotografów amatorów, którzy mogli przesłać maksymalnie pięć samodzielnie wykonanych, nieretuszowanych fotografii. Zdjęcia zostały ocenione przez komisję (Stanisław Kozek, Jolanta Kuczera - Stankowska i Sebastian Smoleń) pod kątem następujących kryteriów: kolorystyka, gra barw, kompozycja, oświetlenie, wykadrowanie. W cyklu "Barwy jesieni" poszczególne miejsca zajęli:

I miejsce dla Katarzyny Malec za fotografię "Pleśna koło krzyża nad kościołem"

II miejsce dla Martyny Wójcik za fotografię pt. "Kolory jesieni"

III miejsce dla Mateusza Marty za fotografię "Złote listki".


W cyklu "Zimowe pejzaże" najlepsze zdjęcia nadesłali:

Katarzyna Malec: I miejsce za fotografię "Baśniowa zima", ośnieżone drzewa lasu na zboczach Wału w Lichwinie,

Karolina Rzepka: II miejsce za zdjęcie pt. "Ośnieżone Pole", przedstawiające na pierwszym planie orkę na Woźnicznej,

Mateusz Marta: III miejsce za fotografię "Leśna droga" - bogatą także w kolorystykę minionej jesieni.

Warto podkreślić, że wyróżnieni pierwszym i trzecim miejscem w cyklu poświęconym zimie są także laureatami pierwszej odsłony konkursu. Gratulujemy laureatom, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Trzeci etap dotyczył będzie pięknych, barwnych, kwiecistych, wiosennych krajobrazów - warto w ciepłe dni wiosny wybrać się w plener z aparatem i złapać chwilę cudnej wiosennej przyrody. Gorąco zapraszamy i zachęcamy także do fotografowania letnich krajobrazów!

Cieszy nas fakt, że obok malarstwa, rysunku, śpiewu i in. gałęzi sztuki, część młodych osób z naszej społeczności sięga po fotografię, skądinąd dobrą alternatywę dla tradycyjnej sztuki. Poniżej przedstawiamy Państwu galerię prac laureatów obu etapów konkursu.


 

 
                                                              Copyright © 2007-2010 Gmina Pleśna