A K T U A L N O Ś C I


LICHWIŃSKI WIENIEC DWA RAZY PIERWSZY W ODPORYSZOWIE!

30 sierpnia 2009 r. odbyły się jedenaste Dożynki Powiatu Tarnowskiego w Odporyszowie w gminie Żabno oraz zorganizowane po raz pierwszy Dożynki Diecezji Tarnowskiej. Iście swojski, ludowy klimat i świetną zabawę zapewnili organizatorzy: Diecezja Tarnowska, Powiat Tarnowski, Gmina Żabno oraz Małopolska Izba Ronicza.

Powiatowe święto plonów było dla naszej gminy szczególnie wyjątkowe. Oto bowiem ponad dwumetrowy wieniec z wsi Lichwin, który na Dożynkach Gminy Pleśna został wytypowany do reprezentowania naszej gminy w Odporyszowie, zajął pierwsze miejsce w kategorii wieńca tradycyjnego w powiatowym przeglądzie wieńców dożynkowych i został uznany przez czteroosobowe jury najpiękniejszym, najokazalszym wieńcem święta! Tym samym zakwalifikował się do konkursu wieńca diecezji tarnowskiej, stając do rywalizacji z wieńcami z powiatów: dąbrowskiego, nowosądeckiego, gorlickiego, limanowskiego. Tu okazał się również bezkonkurencyjny, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii: wieniec tradycyjny. Dyplomy za pierwsze miejsce oraz główne nagrody zostały wręczone przez biskupa pomocniczego Diecezji Tarnowskiej - ks. Wiesława Lechowicza oraz Starostę Powiatu Tarnowskiego - Mieczysława Krasa głównej wykonawczyni wieńca, Marii Myjkowskiej w towarzystwie Wójta Gminy Pleśna, Wiesława Zimowskiego. Na Odporyszowskiej scenie grupa dożynkowa z Lichwina, reprezentująca naszą gminę, przedstawiła program artystyczny, ośpiewując wieniec w akompaniamencie kapeli "Pleśnianie". W tegorocznych obchodach uczestniczyły władze samorządowe i gminne powiatu oraz władze kościelne Diecezji Tarnowskiej.

Jesteśmy dumni i cieszymy się sukcesami mieszkańców Lichwina. Gratulujemy im serdecznie. Miejmy nadzieję, że nie są to ostatnie tak dla nas szczęśliwe dożynki powiatowe.FOTOREPORTAŻ Z DOŻYNEK POWIATU TARNOWSKIEGO

 

 


                                                              Copyright © 2007-2009 Gmina Pleśna