A K T U A L N O Ś C I


WYNIKI TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ IM. JACKA GĄCIARZA

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w niedzielę, 29 maja na "Orliku" w Pleśnej odbył się II Turniej Piłki Nożnej im. Jacka Gąciarza. W zawodach wzięli udział trampkarze, czyli młodzi piłkarze z roczników 1999 i 2000 z małopolskiego. Organizatorami Turnieju byli Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna, Gimnazjum w Pleśnej im. Bohaterów Bitwy Pod Łowczówkiem.

Jacek Gąciarz, patron rozgrywek, był wieloletnim promotorem i miłośnikiem sportu, mieszkańcem naszej gminy. Turniej zaszczyciła swoją obecnością jego córka - Agnieszka Partridge - dziennikarka TVP Kraków, historyk sztuki i miłośniczka sportu. Przybliżyła nam krótko osobę swojego ojca, to jak bardzo umiłował sport.

Podczas Turnieju obecni byli także: Wójt Gminy Pleśna Stanisław Burnat, przewodniczący Rady Gminy Pleśna Ryszard Stankowski, radny powiatu tarnowskiego Józef Knapik, radni Gminy Pleśna.

W zawodach brało udział 6 zespołów. Mecz trwał 12 minut, grano systemem każdy z każdym. Z początku wydawało się, że rozgrywki przebiegać będą w kroplach deszczu, jednak około południa całkowicie się wypogodziło. W trackie rozgrywek rozdawany był ciepły posiłek dla zawodników i trenerów.


Końcowa klasyfikacja: I miejsce - Igloopol Dębica (13 punktów)
II miejsce - Akademia Piłkarska 21 Kraków I (10 punktów)
III miejsce - ZKS Unia Tarnów (8 punktów)
IV miejsce - Akademia Piłkarska 21 Kraków II (8 punktów)
V miejsce - UKS Pleśna (3 punkty)
VI miejsce - UKS Rzuchowa (0 punktów)

Ponieważ Akademia Piłkarska II i Unia Tarnów uzyskały tę samą liczbę punktów, o miejscu na podium zadecydowała różnica strzelonych i straconych bramek. Aleksander Drobot - wychowanek Igloopolu został wybrany najlepszym zawodnikiem Turnieju. Jego kolega z drużyny - Zygmunt Patryl strzelił najwięcej goli, zaś najwięcej udanych interwencji na linii bramkowej miał zawodnik Akademii Kacper Czerwiński. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, zwycięzcy ponadto zostali uhonorowani pucharami.

Gratulujemy wygranym. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, ich trenerom, za emocje, udany piłkarski spektakl, jakie nam dostarczyli podczas niedzielnych rozgrywek.

 

 


                                                              Copyright © 2007-2011 Gmina Pleśna