A K T U A L N O Ś C I


BĘDZIE GDZIE GRAĆ W PIŁKĘ

Kończy się modernizacja boiska piłkarskiego Pogórza Pleśna, rusza też budowa pełnowymiarowych boisk piłkarskich w Szczepanowicach i Janowicach. Gmina nie tylko wykłada sporo własnych środków na inwestycje sportowe, ale także zdobywa na ten cel pieniądze z innych źródeł.

W naszej gminie już wkrótce nie będzie można narzekać na brak miejsc do gry w piłkę nożną. Właśnie kończy się modernizacja obiektu piłkarskiego Pogórza Pleśna. Dzięki pozyskanej dotacji z samorządu wojewódzkiego wykonane zostało oświetlenie obiektu. Zainstalowany został nowoczesny system nawadniania boiska, wyremontowano boksy dla zawodników. Zakończona została ponadto budowa budynku klubowego - wnętrza wyłożone zostały płytkami, wstawiono okna i drzwi wejściowe, wykonano elewację. Prace te kosztowały blisko 130 tys. zł.

Rusza budowa pełnowymiarowych boisk piłkarskich w Janowicach i Szczepanowicach, bo zdobyto 224 tys. zł z funduszy unijnych. Zostaną odwodnione, ogrodzone, ustawione zostaną ławki dla widzów. Roboty potrwają do czerwca przyszłego roku. Ponieważ w tych miejscowościach nie ma klubów sportowych, przekazane zostaną pod opiekę tamtejszym szkołom oraz radom sołeckim. Do południa służyć będą dzieciom ze szkół, a wieczorami także dorosłym.

Gmina stara się jeszcze m.in. o pieniądze na urządzenie małego boiska przy szkole w Dąbrówce Szczepanowskiej oraz na wymianę nawierzchni z asfaltowej na bardziej bezpieczną przy szkole w Rzuchowej.


 

 


                                                              Copyright © 2007-2009 Gmina Pleśna