A K T U A L N O Ś C I


"MASKA 2009" JUŻ ZA NAMI

W dniach 27, 28 i 29 maja br. na Sali Widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna odbył się kolejny, XXVI Regionalny Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Maska 2009", obejmujący grupy teatralne, w których skład wchodzą dzieci w wieku szkolnym oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych.

Współorganizatorami imprezy byli: Pałac Młodzieży w Tarnowie, Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna, Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" z Nowego Sącza oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie, Delegatura w Tarnowie. Jak co roku Komisja Artystyczna bacznie przyglądała się i oceniała trzydniowe zmagania młodych artystów scenicznych. Po każdym obejrzanym spektaklu Komisja zapraszała reżysera na krótkie omówienie sztuki. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy udziału w Przeglądzie. Grupy rywalizowały o Złotą Maskę, tj. pierwsze miejsce w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna.

Naszą gminę reprezentowało 5 zespołów. Dwa z nich działają przy Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna. "Młodzi Gniewni", pod okiem Waldemara Drabickiego wystawili humorystyczną interpretację dramatu W. Szekspira - "Romeo i Julia", "Chichotki" zaś, prowadzeni przez Panie Annę Głód - Czernecką oraz Jolantę Kuczerę - Stankowską, przedstawiły "Smocze Perypetie". Pozostałe grupy stanowiły dzieci ze szkół podstawowych. "Chochliki", grupa z Lichwina przedstawiły inscenizację "Pchła Szachrajka", wyreżyserowaną przez Panią Katarzynę Malec, zespół z Rzuchowej, "Ananasy z piątej klasy", pod kierunkiem Pani Katarzyny Kras, wystawił współczesną wersję bajki o Czerwonym Kapturku. Szkołę Podstawową w Pleśnej reprezentowała grupa "Bajka" pod opieką Anny Głód - Czerneckiej.

Wyniki XXVI Przeglądu zostaną ogłoszone już 8 czerwca o godzinie 11.00 w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Zostaną także opublikowane w przyszłym wydaniu "Pogórza". Wszystkim naszym zespołom życzymy uzyskania jak najwyższych miejsc.

 

 


                                                              Copyright © 2007-2009 Gmina Pleśna