A K T U A L N O Ś C I


IX Bieg Zwycięzców

To już dziewiąta edycja biegów w okolicy Cmentarza Legionistów na Łowczówku. Udział w tegorocznych zmaganiach dzieci i młodzieży zadeklarowało 9 placówek oświatowych naszej Gminy. Biegi związane z okazji zbliżających się uroczystości 95 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, jak również dziewiątej rocznicy nadania Gimnazjum w Pleśnej imienia "Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem" zgromadziły w sześciu kategoriach wiekowych 147 zawodników. Mimo trudnych warunków atmosferycznych uczniowie z wielkim zapałem rywalizowali o zwycięstwo. W czasie oficjalnego otwarcia zawodów delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze przy kaplicy cmentarnej. Dla podkreślenia rangi i miejsca zawodów w czasie ich trwania na maszcie powiewała biało czerwona flaga.

Organizatorem biegów było Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna i Gimnazjum w Pleśnej. Współorganizatorem i fundatorem nagród rzeczowych, podobnie jak w latach ubiegłych Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Organizacją zawodów kierował Krzysztof Sorys, któremu w przygotowaniu trasy i sędziowaniu pomagali Stanisław Faliński, Barbara Piwowarczyk, Marta Dychtoń i Paweł Ścieżka.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali medale, statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczała Pani Dyrektor Centrum Kultury Jolanta Kuczera-Stankowska oraz Dyrektor Gimnazjum Pan Mieczysław Gąciarz. Po ukończeniu biegu uczestnicy mogli posilić się smaczną drożdżówką i zagrzać ciepłą herbatą.

Organizatorzy bardzo dziękują Paniom przygotowującym i wydającym posiłek oraz Pani pielęgniarce Halinie Pater, która czuwała nad zdrowiem startujących.

Zapraszając na kolejną X edycję tych zawodów w przyszłym roku chcielibyśmy serdecznie podziękować za udział wszystkim startującym zawodnikom i ich opiekunom. Należy zwrócić uwagę, iż kolejna okrągła rocznica nadania imienia szkole będzie również związana z przypadającą w przyszłym roku 100-tną rocznicą Bitwy pod Łowczówkiem.

Wyniki IX edycji "Biegu Zwycięzców" 16.10.2013 r.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy:                                                              Copyright C 2007 Gmina Pleśna