A K T U A L N O Ś C I


BIESZCZADZKIE UROKI WRZEŚNIA - KRÓTKA RELACJA Z WYCIECZKI W BIESZCZADY

Piąty już rajd, odbywający się pod rozsławionym już w gminie hasłem "Wędruj razem z nami" odbył się w sobotę, 17 września. Był to pierwszy wypad zorganizowany poza naszym województwem - udaliśmy się w malownicze Bieszczady. Wycieczka cieszyła się sporym zainteresowaniem, ostatecznie o szóstej rano spod Urzędu Gminy w Pleśnej udaliśmy się autokarem w liczbie 56 osób. Trasa napawała optymizmem, zapowiadała się wyjątkowo interesująca - miała wieść w całości poprzez Bieszczadzki Park Narodowy.

W miejscowości Wetlina spotkaliśmy się z naszą panią przewodnik, która towarzyszyła nam przez całą trasę. Fascynująco słuchało się o roślinności okolicy, historii tych terenów i zamieszkujących je osadników z okresu międzywojennego i po II Wojnie Światowej. Nie zabrakło też ciekawostek, perypetii związanych z Bieszczadami.

Trasa celowo została ustalona tak, by nie stanowiła wielkiego wyzwania. Najważniejsze były zachwyt widokiem rozpościerającym się po obu stronach szlaków oraz dobry nastrój, przyjemność z samej wędrówki, która dostosowana była do każdego uczestnika. Pogoda także tym razem była jakże wyśmienita, co dodatkowo uatrakcyjniło sobotni wypad w góry.

Trasa bieszczadzka rozpoczęła się w Ustrzykach Górnych szlakiem czerwonym i wiodła przez Połoninę Caryńską do Brzegów Górnych. W najwyższych punktach trasy zaczęło lekko wiać i jednak przydało się jakieś lekkie wierzchnie odzienie. Wędrowaliśmy z przerwami to na posiłek, to na chwilę zatrzymywaliśmy się, by posłuchać opowieści przewodnika. Zakończyliśmy wędrówkę w miejscowości Cisna, w Zespole Szkół, gdzie czekał na wszystkich ciepły, smaczny posiłek. Około szóstej po południu trzeba było nam opuścić bieszczadzką krainę, udając się do domu. W pamięci zostaną nam obrazy przepięknych panoram, przyjazna atmosfera, niecodzienne wrażenia.

Podsumowanie tegorocznych wędrówek planowane jest na 15 października (sobota) w Jamnej. Połączone zostanie z którą relaksacyjną wycieczką. Szczegóły pojawią się w najbliższym czasie na stronie internetowej www.plesna.pl.

 

 


                                                              Copyright © 2007-2010 Gmina Pleśna