A K T U A L N O Ś C IO PUCHAR STAROSTY

20 kwietnia na basenie TOSiR w Tarnowie - Mościcach odbyły się II Mistrzostwa Powiatu Tarnowskiego w Pływaniu o "Puchar Starosty Powiatu Tarnowskiego".

Gminę Pleśna reprezentowali uczniowie z Pleśnej, z Rzuchowej i Świebodzina. Zawody przeprowadzono w sześciu kategoriach stylem dowolnym. Dzieci klas I - III szkoły podstawowej na dystansie 12,5m, natomiast uczniowie klas IV- VI i gimnazjum na dystansie 25m. Organizatorem zawodów byli Starosta Powiatu Tarnowskiego, oraz Szkoła Podstawowa w Zawadzie. Cel imprezy to popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży, propagowanie zdrowego stylu życia, sportowa rywalizacja oraz integracja dzieci z różnych środowisk.

Wręczenie nagród odbyło się w obecności Pana Starosty i Pana Dyrektora szkoły podstawowej w Zawadzie. Największy sukces osiągnął Mikołaj Golec zdobywając Puchar Starosty Powiatu Tarnowskiego. W kategorii gimnazjalnej dwukrotnie wygrał swoje biegi i z czasem 15,02 udowodnił swoją wyższość nad rywalami. W zawodach wysokie miejsca wywalczyli również: Magdalena Przydział (4m), Rafał Trytek (4m) Anna Nowak (5m), Magdalena Heród (5m) i Szymon Ryba (6m).


 

 
                                                              Copyright © 2007-2010 Gmina Pleśna