A K T U A L N O Ś C I


IX GMINNY RAJD MIEJSCAMI PAMIĘCI NARODOWEJ

Po raz kolejny młodzież udowodniła, że pamięta o tych, którzy oddali życie za nasza wolność.

20 kwietnia 2010 roku Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rzuchowej zorganizowali IX Gminny Rajd Miejscami Pamięci Narodowej. Uczestnikami Rajdu była młodzież z Rzuchowej, gimnazjaliści z Pleśnej z Panem Stanisławem Falińskim oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Szczepanowic z Panem Patrykiem Sutkowskim. Trasa biegła z Rzuchowej czerwonym szlakiem do Zbylitowskiej Góry do lasu Buczyna.

Tam, przy pomniku pomordowanych w latach 1942 - 1945, młodzież wysłuchała lekcji historii o losie Żydów w czasie II wojny światowej w Tarnowie. Potem był krótki program artystyczny i modlitwa za zmarłych poprowadzona przez proboszcza z Rzuchowej ks. Jana Burdka. Młodzież uczciła również poległych w katastrofie pod Smoleńskiem. Na grobach położyli kwiaty i zapalili znicze. Wiązankę złożył też obecny na Rajdzie, radny Gminy Pleśna, Pan Marcin Truchan.

Rajd zakończył się wspólnym ogniskiem. Na uczestników marszu czekała ciepła herbata i kiełbaski, jak zwykle przygotowane przez panów Ryszarda Wykę i Henryka Kozę, na co dzień pracujących w szkole w Rzuchowej. Za rok Rajd Jubileuszowy - do zobaczenia na trasach.

 

 


                                                              Copyright © 2007-2010 Gmina Pleśna