A K T U A L N O Ś C I


W GIMNAZJUM TEŻ BĘDZIE CIEPŁO...

Już nie tylko dzieci z oddziału przedszkolnego i szkoły podstawowej, ale także gimnazjaliści z Ruchowej nie muszą obawiać się srogiej, groźnej zimy. Zakończyły się właśnie prace przy dociepleniu tej części tamtejszego obiektu oświatowego, w której uczą się gimnazjaliści.

Część budynku szkolnego w Rzuchowej, zaadaptowana dla potrzeb gimnazjum, znacznie różniła się dotąd od tej części, którą zajmowali uczniowie szkoły podstawowej oraz dzieci z przedszkola, nie tylko wyglądem. Zimą różnica temperatur w klasach zajmowanych przez gimnazjalistów a tymi, w których lekcje mieli uczniowie SP, wynosiła niekiedy nawet 10 stopni C - mimo, że ciepło dostarczane było z tego samego pieca.

Teraz nawet w bardzo zimne dni temperatura ma być taka sama, na wymaganym poziomie w całym obiekcie. Wymienione zostały w gimnazjum okna i drzwi wejściowe. Docieplony został strop, na zewnątrz wykonana została nowa elewacja. Wyremontowane zostały też kominy. Pierwsze efekty widoczne były już w lutym, gdy tylko zamontowano nowe okna. Piec już nie musiał pracować na "maksa", a temperatura powyżej 20 stopni C utrzymywała się w całym obiekcie.

Ostatnie roboty kosztowały przeszło 300 tys. zł - zaciągnięto na ten cel m.in. pożyczkę w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także w Banku Światowym, częściowo może być umorzona. Dopełnieniem tego wszystkiego będzie wyremontowanie kotłowni i sieci centralnego ogrzewania - prace te przewidziane są jeszcze w tym roku. W tej chwili wykonywany jest projekt całego przedsięwzięcia.


 

 


                                                              Copyright © 2007-2009 Gmina Pleśna