A K T U A L N O Ś C I


TURYSTYKA W RZUCHOWEJ

Już po raz kolejny szkoła w Rzuchowej była gospodarzem imprezy o charakterze turystycznym.

16 kwietnia 2009 roku odbyły się eliminacje oddziałowe do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK.

Organizatorami byli: Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rzuchowej, Komisja Młodzieżowa przy Zarządzie Oddziału "Ziemi Tarnowskiej" w Tarnowie oraz Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna. Honorowy patronat nad imprezą objął wójt gminy Pan Wiesław Zimowski.

Turniej składał się z wielu etapów i obejmował:

 • pisemny test z zakresu krajoznawstwa,
 • udzielanie pierwszej pomocy,
 • rowerowy tor przeszkód,
 • bieg na orientację.

Dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu osób impreza przebiegła szybko i sprawnie. Podziękowania należą się: Panu Januszowi Węgrzynkowi za przygotowanie testów, Panu Sławomirowi Jagodzie za przygotowanie kolarskiego toru przeszkód, Panu Januszowi Flakowiczowi za przygotowanie i przeprowadzenie biegu na orientację oraz Panu Robertowi Niczyporukowi z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie za przeprowadzenie i podzielenie się z zawodnikami ogromną wiedzą z zakresu pierwszej pomocy. Głównym koordynatorem całej imprezy była Pani Marzena Misaczek.

Pogoda i humory wśród uczestników dopisywały, bo oprócz rywalizacji liczyła się dobra zabawa. Każdy z uczestników otrzymał poczęstunek w formie drugiego śniadania, ciepły posiłek oraz napoje.

Klasyfikacja końcowa:


 1. Szkoła Podstawowa w Zakliczynie

 1. Gimnazjum w Pleśnej
 2. Gimnazjum w Rzuchowej
 3. Gimnazjum w Zakliczynie
 4. Gimnazjum nr 7 w Tarnowie

 1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie
 2. I Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie
 3. XVI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie

Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Urząd Miasta Tarnowa, PTTK w Tarnowie, SKKT-PTTK w Zakliczynie oraz ZSPiG w Rzuchowej.

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie z turystyką - VIII Gminny Rajd Miejscami Pamięci Narodowej. Szczegółowych informacji udziela P. Marzena Misaczek, nauczyciel ZSPiG w Rzuchowej.

Marzena Misaczek


 

 


                                                              Copyright © 2007-2009 Gmina Pleśna