A K T U A L N O Ś C I


ŚWIĘTO SENIORÓW Z ŁOWCZÓWKA

W niedzielę, 22 stycznia najstarsi mieszkańcy wsi Łowczówek spotkali się przy wspólnym stole - tego dnia obchodzono Dzień Seniora. Do Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna przybyli także: wójt Stanisław Burnat oraz proboszcz parafii Pleśna - ks. Józef Bobowski.

Spotkanie zorganizowali sołtys Łowczówka - radny Kazimierz Mania oraz Rada Sołecka Wsi Łowczówek. Sołtys w krótkim wystąpieniu przywitał wszystkich gości. Głos zabrali także wójt oraz proboszcz, który przywitał się z każdym z osobna, niosąc Boże Błogosławieństwo. W świątecznej atmosferze wszyscy życzyli sobie najlepszego w nowym roku.

Tego dnia na naszych Seniorów czekały ciekawe atrakcje, m.in. najpiękniejsze kolędy w wyjątkowym wykonaniu chóru parafialnego działającego przy Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Pleśnej. Na scenie niespodziewanie pojawili się mali kolędnicy. Małe Pleśnioki pod opieką dyrektora Centrum Kultury - Jolanty Kuczery - Stankowskiej bawiły do łez naszych Seniorów. Kolędowanie bardzo przypadło do gustu widowni, sami młodziutcy kolędnicy przyznali, że wspaniale występuje się przed tak szczerą i ciepło reagującą publicznością.

Dzień Seniora był niecodzienną okazją, by spotkali się ludzi, którzy nieraz znają się od lat, ale niejednokrotnie z różnych przyczyn nie mają sposobności, by ze sobą porozmawiać, wymienić uprzejmości, podzielić się wrażeniami, doświadczeniami życia. Był też okazją, by kolejny raz zatańczyć, gdyż Seniorom przygrywał i śpiewał zespół w składzie: Krzysztof Więcek - gitara, Janusz Kubicz - keyboard, Edward Ciurej - saksofon. Mieszkańcy Łowczówka nie kryli zadowolenia, radości, wdzięczności za zorganizowanie ich święta.

Sołtys wsi Łowczówek pragnie podziękować wszystkim, którzy okazali pomoc przy organizacji Dnia Seniora, a w szczególności:

Radzie Sołeckiej Wsi Łowczówek
Dyrektorowi i pracownikom Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna
członkom Chóru Parafialnego z Pleśnej
Małym Pleśniokom
zespołowi muzycznemu
obsłudze imprezy
Naszym Seniorom życzymy 100 lat i radości z każdej przeżytej chwili.

 

 


                                                              Copyright © 2007-2010 Gmina Pleśna