A K T U A L N O Ś C I


MAJOWO I RODZINNIE W PRZEDSZKOLU

W tym roku na szczęście pogoda dopisała i Majówka Rodzinna w Przedszkolu Publicznym im. Władysławy Majak w Pleśnej była wyjątkowo udana. W niedzielę, 22 maja przedszkolaki wraz z rodzicami, dzieci i młodzież, mieszkańcy gminy mieli okazje odpocząć, spotkać się i wspólnie bawić na imprezie plenerowej zorganizowanej przez Przedszkole Publiczne w Pleśnej oraz Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna.

Punkt 14.00 Dyrektor Centrum Kultury - Janusz Jarząb oraz Dyrektor Przedszkola - Pani Teresa Prokop wspólnie otwarli majówkę rodzinną, po czym na malej scenie w altanie pojawiły się maluchy z opiekunkami. Zebrani na majówce wysłuchali: bajek, wierszyków, piosenek o tematykach wiosennej i wakacyjnej oraz obejrzeli tańce klasyczne i nowoczesne w wykonaniu przedszkolaków.

Na majówce nie zabrakło konkursów z nagrodami dla dzieci. Duża popularnością cieszyła się loteria fantowa, w której można było wygrać bardzo atrakcyjne nagrody, m.in. aparat cyfrowy, mikser czy krzesło turystyczne.

Ochotnicza Straż Pożarna w Pleśnej zaprezentowała pokaz gaszenia pożaru, a Bractwo Rycerskie "Orle Gniazdo" z Pleśnej krótkie scenki z walk na miecze. Dzieci miały okazje zrobić sobie zdjęcie w zbroi rycerskiej, przejechać się bryczką i trójkołowym, zabytkowym motocyklem. Organizatorzy zapewnili dodatkową atrakcję w postaci mini zoo. W trakcie majówki funkcjonowały dwa kącik: malowania twarzy i medyczny, w którym można było zbadać sobie poziom cukru we krwi i ciśnienie. Zadbano o urozmaicony dodatek gastronomiczny. Dla uczestników majówki przygotowano ciasta, domowe wypieki, zapiekanki, parowniczki, lody, gorącą kawę, herbatę, napoje, soki. Za budynkiem przedszkola zapewniono najmłodszym nie lada frajdę w postaci dmuchanego zamku, trampoliny i zjeżdżalni.

Jednak największym zainteresowaniem nie tylko dzieci, ale i dorosłych cieszył się pokaz baniek mydlanych. Dwie wróżki wyczarowywały z wody, płynu i dodatku gliceryny ogromne mydlane kule czy drobne, urocze bańki. Każde dziecko mogło spróbować sił w tej mydlanej sztuce.

Impreza zakończyła się losowaniem kuponów loterii fantowej. Gratulujemy szczęśliwcom. Bez wątpienia każdy z uczestników majówki zapamięta ją jako wyjątkowo mile spędzony czas.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy. W szczególności zaś sponsorom: Radzie Rodziców Przedszkola Publicznego w Pleśnej, Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna, Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pleśnej, Aptece w Pleśnej, Bruk - Bet Nieciecza, piekarni Maria Tyrka w Tarnowie, cukierni "Marcepan" z Pleśnej, Zakładowi Przetwórstwa Owocowo - Warzywnemu "GOMAR" w Pinczowie, firmom z Tarnowa: Wod - Kan, JWD, Aga, Mars, Plus, firmie Bagger - Aneta i Sławomir Trybulec, Państwu Baszczowskim z Pleśnej, rodzicom, nauczycielom, pracownikom Przedszkola, dzieciom występującym z programem artystycznym, druhom OSP w Pleśnej, młodzieży z Bractwa Rycerskiego, pracownikom Centrum Kultury w Pleśnej, Szkole Podstawowej w Lichwinie.

 

 


                                                              Copyright © 2007-2011 Gmina Pleśna