A K T U A L N O Ś C I


POŻEGNANIE TEGOROCZNYCH WĘDRÓWEK: RYTRO - KOSARZYSKA

Podsumowaliśmy w Jamnej akcję "Wędruj razem z nami". Jednakże część zaprawionych wędrowców, a także organizatorzy wyrazili chęć na zorganizowanie jeszcze jeden wycieczki w tym roku. Zaplanowaliśmy wypad w poniekąd znane nam już okolice Beskidu Sądeckiego.

Piesza, jednodniowa wycieczka odbyła się 11 listopada przy pięknej, słonecznej, listopadowej pogodzie. Punkt 7.30 wyjechaliśmy z Pleśnej w kierunku Rytra, gdzie zaplanowaliśmy początek naszej trasy. Jeszcze w Rytrze grupowe zdjęcie pamiątkowe i w drogę.

Udaliśmy się w dziewiętnastoosobowej grupie szlakiem czerwonym w kierunku Niemcowej w towarzystwie zapierających dech w piersiach krajobrazów. Pod Niemcową odbiliśmy w kierunku Kamiennego Gronia, podążając miejscowym szlakiem niebieskim. Zatrzymaliśmy się przy kapliczce, którą poznaliśmy podczas czerwcowej wycieczki, by posilić się nieco, przyjrzeć się beskidzkiej panoramie. Na trasie do Kosarzysk natknęliśmy się na pomnik, pamiątkę po szkole podstawowej w Domu Nosalów. Obiekt funkcjonował do 1961 r. Dodatkową atrakcją wycieczki były oszronione świerki i skute lodem trawy na wysokości przekraczającej 1000 m.n.p.m. Mieniące się w słońcu kryształy lodu wyglądały jak oszlifowane diamenty.

Trasę zakończyliśmy w Kosarzyskach, po czym udaliśmy się do Rytra na ciepły posiłek. Około 15.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną, kończąc tym samym tegoroczne wędrowanie. Według wielu uczestników był to jeden z najlepszych jak dotąd rajdów.

W przyszłym roku planujemy drugą edycję wędrówek. Tras będzie więcej, każda równie ciekawa, każda inna. Przygodę rozpoczniemy od kwietnia! Zapraszamy!

 

 


                                                              Copyright © 2007-2010 Gmina Pleśna