A K T U A L N O Ś C I


BIEG ZWYCIĘZCÓW 2011

Z okazji 93 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, jak również siódmej rocznicy nadania Gimnazjum w Pleśnej imienia "Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem" odbyła się VII edycja biegów przełajowych. Zawody przeprowadzono w pobliżu Cmentarza Legionistów. W sześciu kategoriach startowało 143 zawodników i zawodniczek ze Szkól Podstawowych i Gimnazjum naszej Gminy. Być może ze względu na zmienną aurę nie dotarli zawodnicy z Tuchowa. W czasie oficjalnego otwarcia zawodów delegacja uczniów gimnazjum w Pleśnej złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła znicze przy kaplicy cmentarnej. W czasie trwania zawodów na maszcie powiewała biało czerwona flaga.

Organizatorem biegów było Gimnazjum w Pleśnej oraz Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna. Koszt przeprowadzenia biegów pokryło Centrum Kultury. Współorganizatorem i sponsorem nagród rzeczowych była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Przygotowaniem trasy i sędziowaniem kierowali nauczyciele wychowania fizycznego, Krzysztof Sorys i Stanisław Faliński.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczała Pani Wójt Marta Rzepa , Dyrektor Centrum Kultury Pan Janusz Jarząb oraz Dyrektor Gimnazjum Pan Mieczysław Gąciarz. Po zawodach podobnie jak w latach ubiegłych uczestnicy mogli zagrzać się bigosem i ciepłą herbatą.

Zapraszając na kolejną VIII edycję tych zawodów w przyszłym roku chcielibyśmy serdecznie podziękować za udział wszystkim startującym zawodnikom i ich opiekunom.

Wyniki

 

 


                                                              Copyright © 2007-2010 Gmina Pleśna