A K T U A L N O Ś C I


WSPÓLNIE POWITALIŚMY TEGOROCZNE LATO I... WAKACJE

Tuż po zakończeniu roku szkolnego, dnia 1 lipca w centrum Pleśnej odbyło się przygotowane z myślą o dzieciach "Powitanie wakacji". Imprezę współorganizowali Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pleśnej.
Tego upalnego, słonecznego popołudnia czekały na najmłodszych przeróżne atrakcje. Imprezę plenerową otwierały i zamykały projekcje filmowe w sali widowiskowej Centrum Kultury w Pleśnej. Tu można było ochłonąć, chroniąc się przed upałem, oglądając dwie bajki. Natomiast na zewnątrz organizatorzy przygotowali dla dzieci liczne konkursy z upominkami: to malowanie kredą na kostce, przelewanie wody w kubeczkach, specyficzna gra kulkami z gazety czy przeciąganie... węża strażackiego, to znów jego rozwijanie i zwijanie, wreszcie konkurs wytrzymałościowy na bieg slalomem w hełmie i kamizelce strażaka.
Druhowie pod okiem komendanta Jana Kubicza przygotowali dla wszystkich specjalny pokaz codziennej pracy strażaka. Prócz postępowania w przypadku gaszenia, na szczęście pozorowanego, pożaru dzieci mogły zapoznać się z budową i możliwościami nowego samochodu jednostki. Przekonali się, że potrafi on wiele, od oświetlania podczas nocnych akcji po zraszanie czy gaszenie pożarów na wysokościach z wykorzystaniem zdumiewającej armatki mocowanej na dachu samochodu. Sporo frajdy dostarczyła dzieciom przejażdżka wozem ratowniczo - gaśniczym.
Na chętnych odrobiny dodatkowego ruchu czekały dmuchana zjeżdżalnia i trampolina. Nie zabrakło też smakołyków: cukierków, batoników, waty cukrowej czy popcornu. Dzieci bawiły się wyśmienicie, beztrosko. To był mile spędzony czas. 

 


                                                              Copyright © 2007 Gmina Pleśna