A K T U A L N O Ś C I


MAŁE KINO W CENTRUM KULTURY W PLEŚNEJ
OGLĄDAJMY FILMY ZA DARMO

W styczniu br. podpisaliśmy umowę z Motion Picture Licensing Company Polska, na mocy której uzyskaliśmy licencję umożliwiającą legalne, publiczne wyświetlanie filmów z nośników filmowych dostępnych na rynku. Tym samym filmy największych producentów, np. MGM, Walt Disney Pictures, Dreamworks, 20th Century Fox czy Paramount mogą zostać zaprezentowane szerszemu gronu naszych mieszkańców.
Dzisiaj już zapraszamy wszystkich chętnych na nasze projekcje. Każda z nich odbywać się będzie w sali widowiskowej - tej, w której przed kilkudziesięciu laty funkcjonowało kino. Dzisiaj dysponujemy komputerem, projektorem multimedialnym, wielkoformatowym ekranem oraz nowym nagłośnieniem i ten sprzęt będzie przez nas wykorzystywany.
Początkowo, od marca, planujemy organizować 2 tego typu projekcje w miesiącu - jedna z nich dedykowana głównie dla młodego widza (bajki, baśnie, filmy animowane itp.), druga z myślą o osobach starszych. Oczywiście zasady te nie są rygorystyczne: osoby dorosłe także mogą przybyć do nas na film dla dzieci i odwrotnie, choć filmy przeznaczone dla starszego widza będą nieco trudniejsze w odbiorze.
Nie pobieramy żadnych opłat, każda projekcja będzie w zupełności darmowa. Niemniej jednak umowa, która na nas spoczywa, nie zezwala nam na uprzednie podawanie do publicznej wiadomości tytułów prezentowanych produkcji. Dołożymy wszelkich starań, by przygotowana przez nas oferta była atrakcyjna, bogata m.in. w nowości filmowe. Nie wyświetlamy filmów aktualnie prezentowanych w kinach - te trafiają do wypożyczalni około pięć miesięcy po premierach kinowych.
Szczegóły dotyczące daty i godziny projekcji podawane będą na stronie internetowej gminy: www.plesna.pl. oraz pod nr. tel. (14) 679-81-91. Nie prowadzimy żadnych zapisów. Uwaga! Liczba projekcji w danym miesiącu może ulec zmianie w zależności od frekwencji widzów. Spotkania z kinem mogą odbywać się nawet raz w tygodniu. Z uwagi na to, iż projekcje odbywać się będą w godzinach popołudniowych lub wieczornych, dzieci do lat ośmiu włącznie powinny mieć zapewnioną opiekę ze strony rodziców, opiekunów czy starszego rodzeństwa. Gorąco zapraszamy!

Uchwała w sprawie obniżenia ceny skupu żyta będącej podstawą obliczania podatku rolnego na 2012 rok.pdf

 

 


                                                              Copyright © 2007-2010 Gmina Pleśna