A K T U A L N O Ś C IHalowy Turniej Piłki Nożnej w Pleśnej - relacja

Dnia 17 stycznia po raz kolejny w gminie Pleśna było głośno o futbolu. Tego dnia bowiem odbył się w hali sportowej w Pleśnej Halowy Turniej Piłki Nożnej Pleśna 2015, w którym do rywalizacji stanęli zawodnicy z klubów: Termalica "Bruk - Bet" Nieciecza, Polan Żabno, Kosa Konstancin, LKS Wolania Wola Rzędzińska, Targowianka Targowisko, TS 10ka.pl Zabrze, RŚLG Katowice oraz drużyna gospodarzy. Honorowy patronat nad imprezą objęli Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat, Marszałek Małopolski Marek Sowa oraz Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Turniej rozpoczął się o godz. 9.00. Wiceprezes LKS-u z Pleśnej Michał Kukułka powitał drużyny, trenerów i zaproszone na imprezę osoby. Głos zabrał także wójt gminy Pleśna Józef Knapik, życząc zespołom zdrowej rywalizacji i dobrej gry. Wśród zaproszonych gości byli nadto: poseł na sejm Rober Wardzała, wójt gminy Szerzyny, a zarazem Wiceprezes TOZPN Grzegorz Gotfryd, wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, Przewodniczący Rady Gminy Pleśna Janusz Jarząb.

Pierwsza faza turnieju polegała na rozgrywkach grupowych. Najlepsza czwórka fazy grupowej spotkała się w półfinałach, pozostałe drużyny rozegrały mecze o 7 i 5 miejsce. W finale zobaczyliśmy zacięty pojedynek piłkarski między zawodnikami z Zabrza i Niecieczy. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem ekipy ze Śląska (3:0). Drużyna gospodarzy uplasowała się na 7 miejscu, pokonując w ostatnim meczu RŚLG Katowice 2:1. Warto dodać, iż team z Pleśnej był o włos od walki o lepszą pozycję w zawodach; o wyniku zadecydowała 1 stracona bramka.

W dekoracji zwycięzców uczestniczyli wójt Józef Knapik, przewodniczący Rady Gminy Pleśna Janusz Jarząb, jego zastępcy: Anna Wadas i Zbigniew Prusak, Zarząd LKS Pogórze Pleśna: Robert Pytel i Michał Kukułka oraz sponsor główny drużyny Sławomir Skowron. Pierwsza trójka i najlepsi zawodnicy turnieju uhonorowani zostali pucharami.

Klasyfikacja końcowa:

8. RŚLG Katowice

7. LKS Pogórze Pleśna

6. Polan Żabno

5. Kosa Konstancin

4. Targowianka Targowisko

3. Wolania Wola Rzędzińska

2. Termalica Bruk - Bet Nieciecza

1. TS 10ka.pl Zabrze

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kamil Wilk z Wolanii. Tytuły króla strzelców i najlepszego goalkeepera turnieju przypadły zawodnikom zwycięskiej 10-tki.

Głównym organizatorem turnieju był Ludowy Klub Sportowy "Pogórze" Pleśna.

                                                              Copyright C 2007 Gmina Pleśna