A K T U A L N O Ś C I


IX MISTRZOSTWA W NARCIARSTWIE

Już dziewiąty raz począwszy od 2003 roku młodzi adepci "białego szaleństwa" z terenu Gminy Pleśna rywalizowali między sobą w pięciu kategoriach. Miejscem rywalizacji, podobnie jak w roku ubiegłym, był ośrodek narciarski Azoty w Krynicy. 8 lutego przeprowadzono tam Mistrzostwa Gminy Pleśna w narciarstwie zjazdowym o "Puchar Wójta". Honorowym Patronatem tej imprezy był pan Stanisław Sorys - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Głównym organizatorem zawodów było Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna i Gimnazjum w Pleśnej, natomiast współorganizatorem Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która przeznaczyła środki na zakup nagród rzeczowych.

Celem imprezy jest rozwijanie i popularyzacja sportów zimowych w naszym regionie. Wszyscy uczestnicy mimo mroźnej pogody z wielkim zapałem przystąpili do wspólnej rywalizacji.

Witając wszystkich zawodników i przybyłych gości zawody otworzył dyrektor gimnazjum w Pleśnej pan Mieczysław Gąciarz . Następnie głos zabrał pan Stanisław Sorys. Wspominał o historii zawodów, dziękując wszystkim zaangażowanym w przygotowaniu tegorocznej edycji. Przewodniczący komisji sędziowskiej przypomniał regulamin mistrzostw, życzył wszystkim zwycięstwa i sportowej rywalizacji zgodnie z zasadami fair-play.

Organizacją i przygotowaniem całej oprawy zawodów kierował komitet organizacyjny w składzie Krzysztof Sorys, Jolanta Kuczera - Stankowska i Mieczysław Gąciarz.

Sędziami startowymi i mierzącymi czas była pani Barbara Piwowarczyk, pan Piotr Szymański i pan Krzysztof Sorys. W przygotowaniu trasy i sprawnym przeprowadzeniu zawodów pomagali: panowie Mieczysław i Bartłomiej Gąciarz, Stanisław Faliński, Zygmunt i Paweł Ścieżka, Jan Wójtowicz, Dawid Knapik, Norbert Polek i Rafał Biały. Fotografowaniem i nagłośnieniem zajął się pan Sebastian Smoleń.

Każdy uczestnik po zakończeniu zawodów mógł skorzystać z ciepłego posiłku i herbaty w chacie na stoku i odpocząć przed jazdą dowolną pod nadzorem opiekunów.

Dekorację zwycięzców rozpoczęto od najmłodszej kategorii. Nagrody wręczali pan Stanisław Sorys, pani Wójt Marta Rzepa, i pan Mieczysław Gąciarz. Pierwsza szóstka w każdej kategorii otrzymała dyplomy, nagrody rzeczowe, medale i puchary. Puchary dla zwycięzców zostały ufundowane przez sklep sportowy "Sport-Centrum" z Tarnowa. Przybyła specjalnie na dekorację zwycięzców pani Wójt gratulowała wszystkim dzieciom biorącym udział w zawodach. Życzyła obecnym dalszych sukcesów, rozwijania swoich zainteresowań i ciągłej popularyzacji narciarstwa. Szczególne podziękowania pani Wójt przekazała dla dyrektorów i nauczycieli tych placówek, z których dzieci uczestniczyły w tych wspaniałych zawodach.

Koordynator sportu szkolnego dziękuje pani dyrektor Centrum Kultury za wkład finansowy, dzięki któremu można było zorganizować bezpłatny transport do Krynicy, ciepły posiłek, jak również zakup medali, pucharów dla najbardziej zaangażowanych szkół i części nagród rzeczowych. Życzylibyśmy sobie, aby w roku przyszłym również z pozostałych szkół naszej Gminy uczestniczyły dzieci jeżdżące na nartach. Dajmy szansę rywalizacji wszystkim chętnym uprawiającym ten wspaniały sport.

Dziękujemy biorącym udział w mistrzostwach: zawodnikom, opiekunom, rodzicom i zapraszamy na kolejną X edycję w roku przyszłym. Z tej okazji organizator obiecuje dodatkowe atrakcje.


KLASYFIKACJA KOŃCOWA

 

 


                                                              Copyright © 2007-2010 Gmina Pleśna