A K T U A L N O Ś C I


NAJWYŻSZA PALMA Z RYCHWAŁDU. A KTÓRA UZNANA ZOSTAŁA ZA NAJPIĘKNIEJSZĄ?

To miał rozstrzygnąć zorganizowany przez Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna II Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych. Przypomnijmy - od dwóch lat przegląd palm odbywa się we wszystkich kościołach w gminie. Wcześniej wszyscy zainteresowani udziałem w konkursie musieli pofatygować się do Pleśnej w niedzielę palmową. Obecnie tego dnia organizowany jest tam parafialny konkurs palm, którego wyniki są już opublikowane. Palmy pozostawione w kościele w Pleśnej także zostały zakwalifikowane do gminnego konkursu.
W dniu 3 kwietnia komisja w osobach: Jolanta Kuczera - Stankowska (dyrektor Centrum Kultury), Ewa Iwaniec, Sebastian Smoleń udała się do kościołów gminy Pleśna celem dokonania oceny i pomiarów pozostawionych tam palm. Tak jak w ubiegłym roku konkurs polegał na wykonaniu palmy najwyższej oraz najpiękniejszej, wykonanych oczywiście sposobem tradycyjnym z naturalnych materiałów. Wybór najwyższej był wprawdzie formalnością, gdyż o danym miejscu decydowała wysokość:

I miejsce: palma Koła Gospodyń Wiejskich z Rychwałdu (11.10 m),
II miejsce: palma Pawła i Katarzyny Łątka z Lichwina (9.20 m),
III miejsce: palma Marii i Leszka Kamińskich ze Świebodzina (8.80 m).


Wybór najpiękniejszej palmy był już dla komisji wyzwaniem. Biorąc pod uwagę m.in. użyte naturalne, różnorodne materiały, technikę tworzenia motywów, kompozycję, dobór barw, postanowiono przyznać:

I miejsce - palma Koła Gospodyń Wiejskich z Rychwałdu,
I miejsce - palma Marzeny Gawełczyk z Rzuchowej,
I miejsce - palma Julii Szymańskiej i Pauliny Bernaś z Pleśnej,
II miejsce - palma Anny i Małgorzaty Przebięda z Pleśnej
II miejsce - palma Julity Papciak z Pleśnej
III miejsce - palma Marty Rzepka ze Świebodzina
III miejsce - palma Joanny Łoboda z Woźnicznej
III miejsce - palma Julii Stolarczyk z Rzuchowej

Gratulujemy laureatom, którzy otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora. Zapraszamy na trzecią edycję Gminnego Konkursu już za rok. 

 


                                                              Copyright © 2007-2010 Gmina Pleśna