A K T U A L N O Ś C I


OKRĄGŁA ROCZNICA MARATONU CYLKOSPORU W GMINIE PLEŚNA

W ostatnią niedzielę, 12 września do naszej gminy zjechało wielu cyklistów z całej Polski na rocznicowy, 20. Maraton Cykosportu - Ziemia Tarnowska. Za stronę organizacyjną zawodów odpowiedzialni byli: Karpacki Klub Cyklosportu i Cykloturystyki Orbikol - KM PZKol, Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna, Firma Bryndal oraz Adam Kałużny, sekretarz zawodów. Nad bezpieczeństwem zawodów czuwali organizatorzy oraz OSP w Pleśnej.

W ramach sportowej imprezy miały miejsce 2 konkurencje. Rano, około godziny 10 odbył się Puchar Słonej Góry; zawodnicy mierzyli się w tzw. "czasówce", przejeżdżając indywidualnie na czas dystans 2 km od "Relaksu" na Słoną Górę. W zawodach wziął udział nasz cyklista, Norbert Kuczera z Pleśnej, zajmując 3 miejsce w kategorii młodzież. Sprint rowerowy sfinalizowało uroczyste wręczenie statuetek i dyplomów zwycięzcom przez Wójta Wiesława Zimowskiego na placu przy budynku Centrum Kultury. Wójt pogratulował wszystkim uczestnikom, zapraszając za rok na koleją edycję Maratonu.

Na godzinę 12.45 ustalono start w półmaratonie na trasie przez Pleśną, Rychwałd, Lubinkę, Szczepanowice i Rzuchową. Zawodnicy musieli pokonać tę trasę trzykrotnie, przejeżdżając 57 km oraz zaliczając tzw. premię górską w Rychwałdzie na drugim okrążeniu. Półmaraton nie jest wyścigiem, nie liczą się tutaj miejsca, jednak warto odnotować, że nasz cyklista dojechał do mety jako drugi.

Ta coroczna impreza skupia miłośników kolarstwa szosowego w różnym wieku. Starują młodzi, osiemnastoletni kolarze, ale też prawdziwi seniorzy, którym nie wypada liczyć lat. Tych ostatnich szczególnie podziwiamy za wytrwałość i prawdziwą pasję. Gratulujemy wszystkim biorącym udział w zawodach, szczególnie zaś gratulujemy zwycięzcom.

Protokół

 

 


                                                              Copyright © 2007-2010 Gmina Pleśna