A K T U A L N O Ś C I


TURNIEJ W PLEŚNEJ - PODSUMOWANIE

W sobotę 21 kwietnia br. w hali sportowej przy Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem w Pleśnej odbył się VI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Pleśna 2012 o Puchar Wójta Gminy Pleśna. Honorowy Patronat nad Turniejem objął po raz pierwszy Pan Stanisław Sorys - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Organizatorem Turnieju było Stowarzyszenie Taneczne "KLASA - TARNÓW" oraz Centrum Kultury Sportu i Promocji Gminy Pleśna przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach programu " Małopolska -nasz Region, nasza szansa". Patronat medialny sprawowała Gazeta Krakowska i Radio ESKA.

Turniej Tańca Towarzyskiego w Pleśnej jest cykliczną imprezą organizowaną przez Stowarzyszenie od sześciu lat. W tym roku w Turnieju wzięło udział 175 par tanecznych reprezentujących 43 kluby taneczne w tym pary taneczne ze Słowacji i Ukrainy. Turniej przeprowadzony był w 3 blokach tanecznych. Widowiskowe popisy wysokich umiejętności tanecznych w tańcach standardowych i latynoamerykańskich zaprezentowali zarówno najmłodsi tancerze od kategorii wiekowej 8-9 lat jak i pary tańczące w kategorii wiekowej powyżej 15 lat. Rywalizację par oceniała 7-osobowa komisja sędziowska.

Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonał Pan Stanisław Burnat - Wójt Gminy Pleśna, który wyraził zadowolenie, że pleśnieński Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem tancerzy, nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. W swoim wystąpieniu podziękował parom tanecznym za tak liczny udział w Turnieju oraz życzył wielu sukcesów w tanecznej rywalizacji.

Turniej, który na dobre wpisał się w kalendarz gminnych wydarzeń przyciągnął wielu sympatyków tańca do hali Gimnazjum. Nie brakowało też pleśnieńskiej publiczności. Najwięcej osób przybyło na blok III z uwagi na występy par C i B-klasowych w kategorii powyżej 15 lat, reprezentujących wysoki poziom umiejętności tanecznych. Piękne stroje, płynność ruchów w tańcach standardowych i dynamika w tańcach latynoamerykańskich zachwyciły publiczność.

Podczas turnieju trzy pary taneczne reprezentujące kluby GRACJA Krosno, PRIMA DANCE Kraków i Klasa Tarnów uzyskały wyższą klasę taneczną. Pleśnieńska para taneczna Wiktor Włodek i Aleksandra Grad z klubu Klasa- Tarnów, startująca w klasie C pow. 15 lat, zajęła III miejsce w tańcach standardowych.

Swoją obecnością uświetnili Turniej: Pan Aleksander Grad - Poseł na Sejm RP, Pan Roman Ciepiela - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Pan Stanisław Sorys - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Pani Krystyna Latała -Wiceprezydent Miasta Tarnowa, Pan Stanisław Burnat -Wójt Gminy Pleśna, Pani Marta Rzepa - Zastępca Wójta Gminy, Pan Ryszard Stankowski -Przewodniczący Rady Gminy Pleśna, Pan Leszek Nowicki - Prezes Zarządu Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Pani Beata Małochleb - Prokurent Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Radni Gminy Pleśna, Pani Jolanta Kuczera-Stankowska - Dyrektor Centrum Kultury Sportu i Promocji Gminy Pleśna, Pani Elżbieta Kędzior - Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pleśnej, Pani Anna Gąciarz - nauczycielka Gimnazjum w Pleśnej, Pan Andrzej Nowicki - Zastępca Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie.

Zwycięskie pary otrzymały puchary ufundowane przez Wójta Gminy Pleśna oraz nagrody rzeczowe zakupione ze środków finansowych pozyskanych od sponsorów. Pary, które zajęły miejsca na podium w klasie B powyżej 15 lat w tańcach standardowych i latynoamerykańskich otrzymały imponujące puchary ufundowane przez Pana Stanisława Sorysa - Członka Zarządu Województwa Małopolskiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tancerzom, uczestniczącym w Turnieju, za wysoki poziom rywalizacji i umiejętności tanecznych.

Serdecznie dziękujemy Sponsorom, Rodzicom tańczących dzieci z klubu Klasa-Tarnów oraz wszystkim, którzy pomagali przy organizacji i obsłudze Turnieju. Dzięki zaangażowaniu i pracy ludzi dobrej woli, impreza tej rangi mogła odbyć się po raz kolejny w Gminie Pleśna.


Zachęcamy do obejrzenia relacji z Turnieju Tarnowskiej TV - www.tarnowska.tv

Szczegółowe Wyniki Turnieju
 

 


                                                              Copyright © 2007 Gmina Pleśna