A K T U A L N O Ś C I


MAMY NOWEGO POSŁA

Po wygaśnięciu mandatu parlamentarnego posła Aleksandra Grada jego miejsce w Sejmie zajmie 54 - letnia prawniczka z Wieliczki - Elżbieta Achinger. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku osiągnęła ona łączną liczbę 9273 głosów.
Elżbieta Achinger urodziła się w Wieliczce, tam też ukończyła szkołę podstawową i średnią. W 1979 roku została absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego a następnie przez wiele lat pracowała w sądzie wojewódzkim w Krakowie.
Obecna posłanka była również przedsiębiorcą - w 1991 roku współzakładała firmę produkcyjno - handlową "REGIS" a następnie pełniła funkcję Pełnomocnika Zarządu ds. Systemów Zarządzania Jakością. W 2004 roku wstąpiła do Platformy Obywatelskiej. W wyborach samorządowych 2010 roku z terenu naszego okręgu wyborczego uzyskała mandat Radnej Sejmiku Województwa Małopolskiego.
Poseł Elżbieta Achinger jest bardzo aktywna na wielu polach. Dała się poznać jako założyciel Uniwersytetu Trzeciego Wieku (m. in. w Wieliczce i Kłaju), jest także prezesem znanego i cenionego Stowarzyszenia Muzycznego Camerata z Wieliczki. Wydaje również poczytną gazetę samorządową - "Życie Wieliczki i Powiatu", redaguje także portal internetowy o tej samej nazwie. Prywatnie - jest mężatką, matką trzech córek oraz opiekunem dwojga rodzeństwa w ramach rodziny zastępczej.
"Za wielki zaszczyt poczytuję sobie objęcie mandatu posła na Sejm RP - mówi nowa posłanka. Wierzę że moje długoletnie prawnicze doświadczenie przyda się w Sejmie w którym mamy w chwili obecnej zaledwie kilkunastu posłów - prawników. Już dzisiaj pragnę zaprosić wszystkich Państwa do kontaktu z moim biurem poselskim. Wierzę, że już wkrótce będziemy mogli spotkać się tam, gdzie Państwo mieszkacie i gdzie rozwiązujecie swoje codzienne problemy. Chcę je poznać jeszcze dogłębniej, by godnie reprezentować Państwa w parlamencie - dodaje poseł Elżbieta Achinger. 

 


                                                              Copyright © 2007 Gmina Pleśna