A K T U A L N O Ś C I


XIX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W PLEŚNEJ

W niedzielę, 9 stycznia w całej Polsce i na świecie zagrała po raz dziewiętnasty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wiemy już, że udało się pobić ubiegłoroczny rekord, bowiem na koncie WOŚP jest już ponad 37 mln złotych!

Przy Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna założony został już po raz piąty sztab WOŚP liczący 20 wolontariuszy pod opieką szefa sztabu - Kamila Szwedo. Już wczesnym rankiem młodzi ochotnicy wyruszyli w teren zbierać pieniądze, które w tym roku przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Wolontariusze rozesłani zostali po całej gminie oraz poza jej obrębem, np. w Koszycach Wielkich i Tarnowie. W tym roku zabraliśmy 5590,18 zł.

W ramach 19 Finału, Centrum Kultury w Pleśnej zorganizowało zabawę karnawałową dla dzieci, podczas której nasi najmłodsi mieli okazję wspólnie się bawić, tańczyć, wziąć udział w konkursach czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w zbroi rycerskiej na styl średniowiecza. W trakcie zabawy karnawałowej zaprezentowali się: dziecięca grupa kolędnicza ze swoim przedstawieniem oraz zespół taneczny SABAT z Janowic. Zabawę umilał dzieciom zespół The Brothers, który nie jest z nami po raz pierwszy na tego typu imprezach. Około godziny 19.00 na placu przy Centrum Kultury wysłaliśmy tradycyjne "światełko do nieba" w postaci iście wybuchowych, karnawałowych fajerwerków. Nad bezpieczeństwem pokazu czuwała OSP w Pleśnej.

Dziękujemy z całego serca osobom, które przyczyniły się do zorganizowania XIX Finału:

Kamilowi Szwedo - szefowi piątego sztabu WOŚP w Pleśnej,

naszym Wolontariuszom:

Krzyśkowi Majorkowi, Tomkowi Więckowi, Oli Zychowicz, Łukaszowi Draganowi, Staszkowi Ptakowi, Marcelowi Pyrda, Sylwii Knapik, Kasi Złotnik, Izie Chruściel, Adrianowi Golińskiemu, Sandrze Pater, Tomkowi Budzikowi, Magdzie Trybulec, Sebastianowi Smoleniowi, Miłoszowi Kuklińskiemu, Kubie Bałt, Karolowi Zielińskiemu, Kamili Reczek, Klaudii Moździeż oraz Marcie Tyrka,
Michałowi Tyrka
zespołowi The Brothers,
dziecięcej grupie kolędniczej pod opieką Jolanty Kuczery - Stankowskiej,
zespołowi Sabat z Janowic,
druhom OSP w Pleśnej.
Wyjątkowe podziękowania dla szczodrych mieszkańców Gminy Pleśna

 

 


                                                              Copyright © 2007-2010 Gmina Pleśna