A K T U A L N O Ś C I


POŻEGNANIE WAKACJI NA SPORTOWO

    W niedzielę, 2 września przy kompleksie sportowo - rekreacyjnym "Orlik" w Pleśnej odbyła się impreza sportowa przeznaczona dla dzieci i młodzieży. Zorganizowane przez Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna oraz Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem w Pleśnej zawody oraz przygotowane atrakcje zbiegły się z zakończeniem tegorocznej przerwy w nauce.
    Młodzi mieli okazje ostatni raz wyszaleć się w te wakacje, biorąc udział w przeróżnych konkursach, konkurencjach i rozgrywkach. Sporym zainteresowaniem cieszyła się swoista gra przypominająca siatkówkę z użyciem napełnionych wodą balonów. Najmłodsi pokonywali płaski tor przeszkód, starsi trenowali i grali w piłkę nożną na pleśnieńskiej murawie. Obok rozstawione zostały atrakcje dla dzieci: kramy, stoisko z watą cukrową czy dmuchana zjeżdżalnia.
    Wyjątkowym punktem programu tej sportowej imprezy był I Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Pleśna. Przypomnijmy, iż przez okres wakacji dwa razy w tygodniu na "Orliku" odbywały się zajęcia z gry w tenisa ziemnego. Każdy mógł zapisać się na lekcje, czy to młodzi zapaleńcy czy już dorośli szukający alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Zorganizowany Turniej miał m.in. sprawdzić możliwości ćwiczących, podsumowując dwumiesięczne treningi.
    Turniej rozegrany został w dwóch kategoriach: dla osób dorosłych oraz dla dzieci. Rozgrywki prowadzone były na małym boisku tuż za szatnią obiektu i trwały niemal do zmroku. Wśród osób pełnoletnich najlepsi okazali się:
I miejsce: Bartłomiej Kałucki - notabene jeden z najlepszych tenisistów Tarnowa
II miejsce - Marcin Filipczuk
III miejsce - Agnieszka Jung
Natomiast spośród młodszych uczestników na podium uplasowali się:
I miejsce - Dawid Drwal
II miejsce - Artur Gut
III miejsce - Krzysztof Szaluś
Laureaci Turnieju odebrali z rąk Przewodniczącego Rady Ryszarda Stankowskiego gratulacje oraz puchary i dyplomy pamiątkowe. Nagrody wręczała także Jolanta Kuczera - Stankowska - dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna - fundatora nagród w Turnieju. 

 


                                                              Copyright © 2007 Gmina Pleśna