A K T U A L N O Ś C IKolejny wspólny opłatek kombatantów AK i ich rodzin

Niedzielnego popołudnia, 1 lutego w Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna odbyło się po raz kolejny spotkanie opłatkowe kombatantów AK i ich rodzin oraz osób związanych z Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej. Głównym organizatorem wydarzenia było Koło ŚZŻAK w Pleśnej, którego przedstawiciele: Anna Wadas i Benedykt Krakowski złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem przy Urzędzie Gminy Pleśna.

O godzinie 14.00 odbyła się uroczysta msza święta w intencji żołnierzy AK, kombatantów, którą koncelebrowali ks. prałat Zbigniew Guzy - kapelan ŚZŻAK, ks. prałat Piotr Gajda i ks. prałat Józef Bobowski - proboszcz parafii Pleśna. W liturgii oraz w dalszej części uroczystości uczestniczyli m.in. płk Jerzy Pertkiewicz, płk Zbigniew Baszak, Kazimierz Walc, Ryszard Żądło - prezes Koła ŚZŻAK w Tarnowie, członkowie rodzin kombatanckich, przedstawiciele samorządu gminy Pleśna, w tym wójt Józef Knapik i Przewodniczący Rady Gminy Pleśna Janusz Jarząb. W uroczystym opłatku uczestniczył także wicemarszałek województwa małopolskiego Stanisław Sorys.

Po mszy świętej na zaproszonych gości czekało coś dla ciała i coś dla ducha. Zaproszeni na spotkanie goście z życzliwością dzielili się opłatkiem, wymieniając moc gorących życzeń. Z chęcią wysłuchali koncertu gospel żeńskiego chóru z Rzuchowej - "Raggi di Sole". Kolejny raz przy wspólnym stole spotkały się pokolenia: to, które poznało naocznie wojnę i te, które o niej uczą i uczyły się w książkach.
                                                              Copyright C 2007 Gmina Pleśna