S P O R T

PIŁKA KOSZYKOWA - CHŁOPCY Z PLEŚNEJ POWTÓRZYLI SUKCES

Na hali sportowej Gimnazjum w Pleśnej 9 lutego zostały rozegrane dwa mecze koszykówki dziewcząt i chłopców, pomiędzy Gimnazjum Rzuchowa i Gimnazjum w Pleśnej.

Dziewczęta z Pleśnej zwyciężyły 30:20, natomiast ich koledzy pokonali swoich rówieśników z Rzuchowej 37:5.

17 lutego w Tuchowie drużyna dziewcząt z Pleśnej reprezentowała naszą Gminę w półfinałach powiatowych. Dziewczęta wywalczyły trzecie miejsce przegrywając decydujący mecz o awansie do finału z Tuchowem, który okazał się zwycięzcą zawodów finałowych.

Chłopcy turniej półfinałowy, który odbył się 18 lutego również w Tuchowie rozegrali bardzo dobrze i awansowali do finałów tej imprezy:

Wyniki półfinałów powiatowych:

Pleśna - Gromnik 23:4
Pleśna - Ciężkowice 19:15
Pleśna - Tuchów 10:14
Pleśna - Zakliczyn 23:8

Finały powiatowe rozegrano 26 lutego na nowej hali sportowej w Gromniku. Po bardzo zaciętej i dobrej grze chłopcy powtórzyli sukces z poprzedniego roku zajmując drugie miejsce. Ulegli tylko drużynie Zbylitowskiej Góry.