A K T U A L N O Ś C I

SUKCESY SPORTOWE

W ostatnich tygodniach trzy drużyny gimnazjalne reprezentujące naszą Gminę zdobyły drugie miejsca w finałach powiatowych. Pierwszą z nich była drużyna piłkarzy ręcznych z Pleśnej. Drugi raz od kilku lat szczypiorniści ulegli w finale tylko zespołowi gospodarzy ze Skrzyszowa. Wieki sukces 15 kwietnia osiągnęły drużyny dziewcząt i chłopców w sztafetowych biegach przełajowych. Po raz pierwszy w historii szkoły dwa zespoły w tym samym sezonie zdobyły drugie miejsca finału powiatowego. Finał odbył się w Tarnowie. Wśród dziewcząt startowało 12, a wśród chłopców 13 zespołów. Wynik ten zapewnił obydwu drużynom reprezentującym gimnazjum w Pleśnej udział w finałach wojewódzkich, które odbyły się 29 kwietnia w Nowym Targu. Start w finałach wojewódzkich okazał się wielkim sukcesem reprezentantów naszej Gminy. Na bardzo trudnym, grząskim terenie lotniska w Nowym Targu dziewczęta zajęły VI, natomiast chłopcy V miejsce, wśród ponad 30 reprezentacji naszego województwa. To największy sukces w tej dyscyplinie sportu od wielu lat. Należy również wspomnieć o brązowym medalu dziewcząt w finale powiatowym w siatkówce. Dziewczęta z Rzuchowej po raz kolejny udowodniły, że dwukrotny udział w finałach wojewódzkich w minionych latach nie był dziełem przypadku. Przygotowaniem zespołów kierowali Pani Marzena Misaczek, Pani Barbara Piwowarczyk i Pan Krzysztof Sorys.